Aktualności

Wygrany pozew zbiorowy przeciwko Facebookowi

Popularny serwis społecznościowy Facebook ma zapłacić łącznie 20 milionów dolarów odszkodowania wielu użytkownikom oraz organizacjom zajmującym się ochroną prywatności – tak orzekł sąd federalny w Stanach Zjednoczonych.

więcej...

Pozew Zbiorowy za Kredyt we Frankach ?

Czy polskim bankom grozi pozew zbiorowy niezadowolonych klientów? Wszystko przez ciągle rosnące raty kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy mogą sugerować się sądowymi orzeczeniami z Hiszpanii i Chorwacji, gdzie sądy uznały, że w niewystarczający sposób banki informowały o ryzyku walutowym.

więcej...

Pozew przeciwko największemu producentowi wódki

Central European Distribution Corp to, jak informuje sama firma, czołowy producent wódki na świecie. Ostatnio spółka miała jednak duże problemy, co poskutkowało ogłoszeniem upadłości. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego – firmy różnie radzą sobie z wyzwaniami restrukturyzacji, a w dodatku na miejsce upadłych podmiotów wchodzą zazwyczaj nowe, bo rynek nie lubi próżni, gdyby nie fakt, że przecież CEDC nie była w Polsce małą, nieznaną nikomu firmą, ot, chociażby prowadzącą biznes jako spółka komandytowa lub jawna. CEDC była preżną spółką akcyjną i to, co szczególnie warto tutaj podkreślić, spółką publiczną, której akcje mógł posiadać statystyczny Kowalski.

więcej...

Pozew zbiorowy za ubój rytualny?

Rzeźnie prowadzące ubój rytualny szykują pozew zbiorowy o odszkodowanie za jego zakaz - informuje "Rzeczpospolita". Branża szacuje, że sprzedaż mięsa z uboju osiąga wartość nawet 1,5 mld zł rocznie.

więcej...

Pozew zbiorowy za likwidację stoczni.

Wielki pozew zbiorowy w Szczecinie. Za likwidację stoczni domagają się 70 mln złotych.
Sąd Okręgowy w Szczecinie przyjął pozew zbiorowy akcjonariuszy Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA. Podpisało się pod nim ponad 1400 osób. Wypłata pieniędzy przez Skarb Państwa ma być rekompensatą za straty spowodowane utratą wartości akcji stoczni.

więcej...

Grupa turystów wygrała pozew zbiorowy z biurem podróży.

Grupa turystów wygrała pozew zbiorowy z biurem podróży.
Blisko 60 tysięcy złotych biuro ma oddać 14 poszkodowanym osobom – tak zadecydował Sąd Okręgowy w Opolu.

więcej...

Pozew zbiorowy za emisję serialu ?

Zgodnie z informacjami podawanymi przez wyżej wspomniany podmiot, tworzy się obecnie grupa, mająca na celu domagania się odszkodowania, a właściwie, zadośćuczynienia szkody, którą, jak podają sami zainteresowani, miał wyrządzić przekaz zawarty w serialu ZDF „Unsere Muetter, unsere Vaeter”.

więcej...

Pozew Zbiorowy ? Nie taki prosty..

 

W prawie niejednokrotnie bywa tak, że dobry z założenia zamysł ustawodawcy, który jeszcze w fazie przed uchwaleniem przez Sejm jako się jako bardzo wydajny, okazuje się, delikatnie mówiąc, klapą. Z podobnymi przykładami mieliśmy już wiele razy do czynienia. W zależności od tego, jak daleko sięgać pamięcią, możemy rzucać niczym asami z rękawa przykładami takich „dzieł legislacyjnych”, które, krótko mówiąc, przyjęły się z bardzo mizernym skutkiem. Ot, chociażby niektóre zmiany materialnego prawa karnego, czy najnowszy hit – ustawa śmieciowa i jej zmiany, jakie wejdą w życie od lipca tego roku.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi

Kupujemy nowe mieszkanie. Po wizycie w biurze sprzedaży śni nam się nasze piękne M. W rzeczywistości bywa jednak, że po odebraniu kluczy okazuje się, że lokal ma wady, a kolejne pisma do dewelopera przechodzą bez echa. Jeśli w bloku lub na osiedlu jest więcej poszkodowanych, to można wspólnie dochodzić swoich praw. W sądzie.

więcej...

Getin Bank jak Amber Gold ?

Jak donoszą użytkownicy kilku portali internetowych, między innymi Monitora-Polski, znany i popularny Getin bank może mieć problemy z prowadzeniem należytej polityki depozytowej – to znaczy, utrzymywanie określonej ilości pieniędzy w stosunku do sum pożyczanych tzw. „publiczności” w oparciu o umowę kredytu.
 

więcej...

Wspolna Reprezentacja przeciwko PGE i Skarbowi Państwa

 

W ramach  rozwoju instytucji pozwu zbiorowego w Polsce, jesteśmy świadkiem nowych, oddolnych inicjatyw społecznych, polegających na tym, że określone grupy osób, domagające się ochrony prawnej w świetle ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, starają się stworzyć zespół, który następnie będzie w stanie z powodzeniem wystąpić w procesie zbiorowym. Cieszy fakt, że w tworzeniu takich grup pomaga coraz bardziej Internet i elektroniczny obieg informacji. Dzisiaj chcemy naszą uwagę skierować na dosyć nowatorski, odważny, ale jednocześnie niepozbawiony podstaw merytorycznych projekt „Wspólna Reprezentacja”, który posiada swoją stronę internetową i za pośrednictwem portalu stara trafić się do zainteresowanych osób.

więcej...

Szpitale pozwą zbiorowo ?

Sytuacja w służbie zdrowia, używając jak najłagodniejszych słów, nie jest zbyt wesoła. Przekonują się o tym nie tylko pacjenci, skazani na czekanie w długich kolejkach lub planujący dany zabieg z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, ale i sama kadra zarządzająca w szpitalach. Z jednej strony nie maleje liczba osób, którym należy nieść pomoc lekarską i oferować zabiegi. Z drugiej strony – zbyt niskie środki z Narodowego Funduszu Zdrowia uniemożliwiają prawidłowe działanie szpitali.

więcej...

Dwa lata więzienia i 3 mln zł kary dla Donalda Tuska ?

Donald Tusk podczas konferencji prasowej ogłosił, że Grażyna Piotrowska-Oliwa nie jest już prezesem PGNiG. Była to informacja poufna, grożą za to 2 lata – pisze portal Money.pl.

 

więcej...

Decyzja UOKiK: platforma nC+ złamała prawo.

Spółka ITI Neovision złamała prawo wprowadzając ofertę nC+ - poinformowała prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. UOKiK nakazał również spółce natychmiastowe usunięcie skutków zakwestionowanych działań oraz zapłatę kary w wysokości 11 mln złotych.

więcej...

Co zrobić, aby uwolnić się od karierowo.com ?

W internecie jest coraz więcej osób poszkodowanych przez karierowo.com, które usilnie poszukują pomocy. Dlatego zamiast odpowiadać każdemu z osobna postanowiłam napisać post pt. “Co zrobić, aby uwolnić się od karierowo.com”.
 

więcej...

Skarb Państwa oszukał obywateli?

Pozew złożyli akcjonariusze mniejszościowi skonsolidowanych spółek energetycznych PGE i Tauron, którzy pomiędzy 2009 a 2010 podpisali ze Skarbem Państwa umowę zamiany akcji spółek zależnych na akcje grup kapitałowych PGE i Tauron PE. W ich przekonaniu państwo zaniżyło wartość akcji przy wymianie. Poszkodowanych może być 50 tys. osób, a suma strat wynieść miliard złotych.
 

więcej...

Karierowo.com będzie pozew ?

Sami zainteresowani twierdzą, że karierowo.com poznali w sposób pośredni, poprzez zaznajomienie się z interesującym ich ogłoszeniem pracy, które dopiero prowadziło na karierowo.com. Z kolei ten portal był czymś w rodzaju pośrednictwa pracy, oczywiście – w formie elektronicznej. Jak większość tego typu portali, tak i w przypadku karierowo.com potrzebna była rejestracja. Dopiero po jej wykonaniu, na użytkownika drogą e-mailową czekała informacja o konieczności zapłaty... 99 złotych.

więcej...

Pozew przeciwko Zus ?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to instytucja, która, ze względu na powszechność systemu emerytalno-rentownego w Polsce, ma lub będzie miała styczność ze zdecydowaną większością obywateli naszego kraju. Jak się okazuje, na linii ZUS – beneficjenci może jednak dochodzić do licznych napięć, niejasnych prawnie sytuacji i, oczywiście, całej rzeszy niezadowolonych ludzi.

więcej...

Pozew przeciwko Allegro ?

 

Gigant aukcji internetowych – Allegro, ma od ostatniego czasu nie lada problemy. Najważniejsza część całego przedsięwzięcia, czyli ich multifunkcyjna strona internetowa, na której można nie tylko zawrzeć nowe umowy kupna lub sprzedaży, ale również przejrzeć historię zakupów, zweryfikować sprzedawców, lub najzwyczajniej w świecie przejrzeć dostępne towary lub usługi, zdaje się chwiać w posadach.

więcej...

Sprawa nC+

„Nowy operator, nowe problemy korzystających z usług”  - tak pokrótce można by opisać sytuację osób, które swoje skargi skierowały do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Chodzi o byłych klientów Cyfry + i n-ki, którzy od niedawna obsługiwani są przez nowego operatora, występującego w obrocie pod firmą nC+.  Co tak niepokoi abonentów, że swoje wątpliwości przelewają na skargi do naczelnego polskiego urzędu zajmującego się badaniem poszanowania praw konsumentów?

więcej...

Partnerzy