Aktualności

Pozew Zbiorowy ? Nie taki prosty..

 

W prawie niejednokrotnie bywa tak, że dobry z założenia zamysł ustawodawcy, który jeszcze w fazie przed uchwaleniem przez Sejm jako się jako bardzo wydajny, okazuje się, delikatnie mówiąc, klapą. Z podobnymi przykładami mieliśmy już wiele razy do czynienia. W zależności od tego, jak daleko sięgać pamięcią, możemy rzucać niczym asami z rękawa przykładami takich „dzieł legislacyjnych”, które, krótko mówiąc, przyjęły się z bardzo mizernym skutkiem. Ot, chociażby niektóre zmiany materialnego prawa karnego, czy najnowszy hit – ustawa śmieciowa i jej zmiany, jakie wejdą w życie od lipca tego roku.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi

Kupujemy nowe mieszkanie. Po wizycie w biurze sprzedaży śni nam się nasze piękne M. W rzeczywistości bywa jednak, że po odebraniu kluczy okazuje się, że lokal ma wady, a kolejne pisma do dewelopera przechodzą bez echa. Jeśli w bloku lub na osiedlu jest więcej poszkodowanych, to można wspólnie dochodzić swoich praw. W sądzie.

więcej...

Getin Bank jak Amber Gold ?

Jak donoszą użytkownicy kilku portali internetowych, między innymi Monitora-Polski, znany i popularny Getin bank może mieć problemy z prowadzeniem należytej polityki depozytowej – to znaczy, utrzymywanie określonej ilości pieniędzy w stosunku do sum pożyczanych tzw. „publiczności” w oparciu o umowę kredytu.
 

więcej...

Wspolna Reprezentacja przeciwko PGE i Skarbowi Państwa

 

W ramach  rozwoju instytucji pozwu zbiorowego w Polsce, jesteśmy świadkiem nowych, oddolnych inicjatyw społecznych, polegających na tym, że określone grupy osób, domagające się ochrony prawnej w świetle ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, starają się stworzyć zespół, który następnie będzie w stanie z powodzeniem wystąpić w procesie zbiorowym. Cieszy fakt, że w tworzeniu takich grup pomaga coraz bardziej Internet i elektroniczny obieg informacji. Dzisiaj chcemy naszą uwagę skierować na dosyć nowatorski, odważny, ale jednocześnie niepozbawiony podstaw merytorycznych projekt „Wspólna Reprezentacja”, który posiada swoją stronę internetową i za pośrednictwem portalu stara trafić się do zainteresowanych osób.

więcej...

Szpitale pozwą zbiorowo ?

Sytuacja w służbie zdrowia, używając jak najłagodniejszych słów, nie jest zbyt wesoła. Przekonują się o tym nie tylko pacjenci, skazani na czekanie w długich kolejkach lub planujący dany zabieg z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, ale i sama kadra zarządzająca w szpitalach. Z jednej strony nie maleje liczba osób, którym należy nieść pomoc lekarską i oferować zabiegi. Z drugiej strony – zbyt niskie środki z Narodowego Funduszu Zdrowia uniemożliwiają prawidłowe działanie szpitali.

więcej...

Dwa lata więzienia i 3 mln zł kary dla Donalda Tuska ?

Donald Tusk podczas konferencji prasowej ogłosił, że Grażyna Piotrowska-Oliwa nie jest już prezesem PGNiG. Była to informacja poufna, grożą za to 2 lata – pisze portal Money.pl.

 

więcej...

Decyzja UOKiK: platforma nC+ złamała prawo.

Spółka ITI Neovision złamała prawo wprowadzając ofertę nC+ - poinformowała prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. UOKiK nakazał również spółce natychmiastowe usunięcie skutków zakwestionowanych działań oraz zapłatę kary w wysokości 11 mln złotych.

więcej...

Co zrobić, aby uwolnić się od karierowo.com ?

W internecie jest coraz więcej osób poszkodowanych przez karierowo.com, które usilnie poszukują pomocy. Dlatego zamiast odpowiadać każdemu z osobna postanowiłam napisać post pt. “Co zrobić, aby uwolnić się od karierowo.com”.
 

więcej...

Skarb Państwa oszukał obywateli?

Pozew złożyli akcjonariusze mniejszościowi skonsolidowanych spółek energetycznych PGE i Tauron, którzy pomiędzy 2009 a 2010 podpisali ze Skarbem Państwa umowę zamiany akcji spółek zależnych na akcje grup kapitałowych PGE i Tauron PE. W ich przekonaniu państwo zaniżyło wartość akcji przy wymianie. Poszkodowanych może być 50 tys. osób, a suma strat wynieść miliard złotych.
 

więcej...

Karierowo.com będzie pozew ?

Sami zainteresowani twierdzą, że karierowo.com poznali w sposób pośredni, poprzez zaznajomienie się z interesującym ich ogłoszeniem pracy, które dopiero prowadziło na karierowo.com. Z kolei ten portal był czymś w rodzaju pośrednictwa pracy, oczywiście – w formie elektronicznej. Jak większość tego typu portali, tak i w przypadku karierowo.com potrzebna była rejestracja. Dopiero po jej wykonaniu, na użytkownika drogą e-mailową czekała informacja o konieczności zapłaty... 99 złotych.

więcej...

Pozew przeciwko Zus ?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to instytucja, która, ze względu na powszechność systemu emerytalno-rentownego w Polsce, ma lub będzie miała styczność ze zdecydowaną większością obywateli naszego kraju. Jak się okazuje, na linii ZUS – beneficjenci może jednak dochodzić do licznych napięć, niejasnych prawnie sytuacji i, oczywiście, całej rzeszy niezadowolonych ludzi.

więcej...

Pozew przeciwko Allegro ?

 

Gigant aukcji internetowych – Allegro, ma od ostatniego czasu nie lada problemy. Najważniejsza część całego przedsięwzięcia, czyli ich multifunkcyjna strona internetowa, na której można nie tylko zawrzeć nowe umowy kupna lub sprzedaży, ale również przejrzeć historię zakupów, zweryfikować sprzedawców, lub najzwyczajniej w świecie przejrzeć dostępne towary lub usługi, zdaje się chwiać w posadach.

więcej...

Sprawa nC+

„Nowy operator, nowe problemy korzystających z usług”  - tak pokrótce można by opisać sytuację osób, które swoje skargi skierowały do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Chodzi o byłych klientów Cyfry + i n-ki, którzy od niedawna obsługiwani są przez nowego operatora, występującego w obrocie pod firmą nC+.  Co tak niepokoi abonentów, że swoje wątpliwości przelewają na skargi do naczelnego polskiego urzędu zajmującego się badaniem poszanowania praw konsumentów?

więcej...

Powodzianie - pozew zbiorowy

2013-03-20

 

Wspomniane, ogólne określenia w zupełności odpowiadają sytuacji osób, które ucierpiały w wyniku powodzi w 2010 roku. Osoby, które utraciły majątek całego życia, mieszkające w obszarze województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego (okolice: Sandomierza, Tarnobrzega i Gorzyc) nie ustają w dochodzeniu należnych im odszkodowań z tytułu wielkich strat, jakich doznali podczas późnowiosnennych powodzi, które przetoczyły się wówczas przez cały kraj, a na wspomnianym terenie były szczególnie nasilone.

 

 

więcej...

Lotnisko w Modlinie - pozwy zbiorowe ?

2013-02-16 09:42:42

 

Jedno z warszawskich lotnisk – Modlin, nie funkcjonuje jak należy od dłuższego czasu. Kolejni klienci linii lotniczych otrzymują informację o tym, że zaplanowane przez nich loty odbędą się z innych lotnisk (np. lotniska Chopina w Warszawie). Tymczasem sprawa ta ma i drugie dno, szczególnie dla nas interesujące.

więcej...

Pozew zbiorowy – sprawa katastrofy MTK

2013-01-30 07:43:40

Mamy końcówkę stycznia. To w tym czasie siedem lat temu miała miejsce bezprecedensowa w historii naszego kraju tragedia. 28 stycznia 2006 roku zawalił się dach hali Międzynarodowych Tragów Katowickich, w wyniku czego 65 osób zginęło, a blisko trzy razy tyle zostało rannych.

więcej...

Pozew zbiorowy – kazus Link4

2013-01-21 14:22:09

Niedawno na nowo można było usłyszeć o sytuacji związanej ze zbiorowym dochodzeniem roszczeń wobec firmy Link4. Poszkodowanymi w tej sytuacji mają być agenci ubezpieczeniowi, którzy stoją na stanowisku, że reklamy emitowane za sprawą Link4 przedstawiały ich w sposób poniżający i prześmiewczy. Z ich strony można usłyszeć głosy, że reklamy zawierały w sobie element skandalicznie wpływający na wizerunek agenta ubezpieczeń i naraziło ich to na straty zarówno materialne, jak i w niedającej się do końca przełożyć na pieniądze, sferze niematerialnej.

więcej...

Ostatnie dni przedświątecznych zakupów - o czym warto pamiętać?

                                                                                                                           2012-12-08 21:09:19

Z badań przeprowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że 75% przed świątecznymi zakupami przygotowuje listę potrzebnych produktów. Co czwarty konsument prezentów dla najbliższych szuka na promocjach. Ale niemal połowa żyję w błędnym przekonaniu, że sklep ma obowiązek przyjąć nietrafiony prezent.

więcej...

Dołącz do pozwu zbiorowego w sprawie karty pojazdu

                                                                                                                                   2012-11-22 18:51:30

W dniu 20 listopada 2012 r. w dzienniku Rzeczpospolita ukazało się ogłoszenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie możliwości przystąpienia do pozwu grupowego w sprawie o ustalenie, iż Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za szkodę poniesioną przez członków grupy w wyniku niewydania z dniem 1 maja 2004 r. rozporządzenia dostosowującego przepisy rozporządzenia z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz.U. z 2003 r. nr 137, poz. 1310) do przepisów prawa wspólnotowego.

więcej...

Sklep w internecie, „skrytka pocztowa” w Poznaniu, odbiór na Malediwach

2012-11-15 19:50:55

Niejaki mieszkaniec Malediw, Boonhtun Bummila– właśnie u tego jegomościa można znaleźć towar, którzy zamówili klienci sklepu 66procent.pl. Za pośrednictwem portalu wspolnypozew.com oszukani przygotowują się do złożenia pozwu zbiorowego. 

więcej...

Partnerzy