Aktualności

Co zrobić, aby uwolnić się od karierowo.com ?

W internecie jest coraz więcej osób poszkodowanych przez karierowo.com, które usilnie poszukują pomocy. Dlatego zamiast odpowiadać każdemu z osobna postanowiłam napisać post pt. “Co zrobić, aby uwolnić się od karierowo.com”.
 

więcej...

Skarb Państwa oszukał obywateli?

Pozew złożyli akcjonariusze mniejszościowi skonsolidowanych spółek energetycznych PGE i Tauron, którzy pomiędzy 2009 a 2010 podpisali ze Skarbem Państwa umowę zamiany akcji spółek zależnych na akcje grup kapitałowych PGE i Tauron PE. W ich przekonaniu państwo zaniżyło wartość akcji przy wymianie. Poszkodowanych może być 50 tys. osób, a suma strat wynieść miliard złotych.
 

więcej...

Karierowo.com będzie pozew ?

Sami zainteresowani twierdzą, że karierowo.com poznali w sposób pośredni, poprzez zaznajomienie się z interesującym ich ogłoszeniem pracy, które dopiero prowadziło na karierowo.com. Z kolei ten portal był czymś w rodzaju pośrednictwa pracy, oczywiście – w formie elektronicznej. Jak większość tego typu portali, tak i w przypadku karierowo.com potrzebna była rejestracja. Dopiero po jej wykonaniu, na użytkownika drogą e-mailową czekała informacja o konieczności zapłaty... 99 złotych.

więcej...

Pozew przeciwko Zus ?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to instytucja, która, ze względu na powszechność systemu emerytalno-rentownego w Polsce, ma lub będzie miała styczność ze zdecydowaną większością obywateli naszego kraju. Jak się okazuje, na linii ZUS – beneficjenci może jednak dochodzić do licznych napięć, niejasnych prawnie sytuacji i, oczywiście, całej rzeszy niezadowolonych ludzi.

więcej...

Pozew przeciwko Allegro ?

 

Gigant aukcji internetowych – Allegro, ma od ostatniego czasu nie lada problemy. Najważniejsza część całego przedsięwzięcia, czyli ich multifunkcyjna strona internetowa, na której można nie tylko zawrzeć nowe umowy kupna lub sprzedaży, ale również przejrzeć historię zakupów, zweryfikować sprzedawców, lub najzwyczajniej w świecie przejrzeć dostępne towary lub usługi, zdaje się chwiać w posadach.

więcej...

Sprawa nC+

„Nowy operator, nowe problemy korzystających z usług”  - tak pokrótce można by opisać sytuację osób, które swoje skargi skierowały do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Chodzi o byłych klientów Cyfry + i n-ki, którzy od niedawna obsługiwani są przez nowego operatora, występującego w obrocie pod firmą nC+.  Co tak niepokoi abonentów, że swoje wątpliwości przelewają na skargi do naczelnego polskiego urzędu zajmującego się badaniem poszanowania praw konsumentów?

więcej...

Powodzianie - pozew zbiorowy

2013-03-20

 

Wspomniane, ogólne określenia w zupełności odpowiadają sytuacji osób, które ucierpiały w wyniku powodzi w 2010 roku. Osoby, które utraciły majątek całego życia, mieszkające w obszarze województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego (okolice: Sandomierza, Tarnobrzega i Gorzyc) nie ustają w dochodzeniu należnych im odszkodowań z tytułu wielkich strat, jakich doznali podczas późnowiosnennych powodzi, które przetoczyły się wówczas przez cały kraj, a na wspomnianym terenie były szczególnie nasilone.

 

 

więcej...

Lotnisko w Modlinie - pozwy zbiorowe ?

2013-02-16 09:42:42

 

Jedno z warszawskich lotnisk – Modlin, nie funkcjonuje jak należy od dłuższego czasu. Kolejni klienci linii lotniczych otrzymują informację o tym, że zaplanowane przez nich loty odbędą się z innych lotnisk (np. lotniska Chopina w Warszawie). Tymczasem sprawa ta ma i drugie dno, szczególnie dla nas interesujące.

więcej...

Pozew zbiorowy – sprawa katastrofy MTK

2013-01-30 07:43:40

Mamy końcówkę stycznia. To w tym czasie siedem lat temu miała miejsce bezprecedensowa w historii naszego kraju tragedia. 28 stycznia 2006 roku zawalił się dach hali Międzynarodowych Tragów Katowickich, w wyniku czego 65 osób zginęło, a blisko trzy razy tyle zostało rannych.

więcej...

Pozew zbiorowy – kazus Link4

2013-01-21 14:22:09

Niedawno na nowo można było usłyszeć o sytuacji związanej ze zbiorowym dochodzeniem roszczeń wobec firmy Link4. Poszkodowanymi w tej sytuacji mają być agenci ubezpieczeniowi, którzy stoją na stanowisku, że reklamy emitowane za sprawą Link4 przedstawiały ich w sposób poniżający i prześmiewczy. Z ich strony można usłyszeć głosy, że reklamy zawierały w sobie element skandalicznie wpływający na wizerunek agenta ubezpieczeń i naraziło ich to na straty zarówno materialne, jak i w niedającej się do końca przełożyć na pieniądze, sferze niematerialnej.

więcej...

Ostatnie dni przedświątecznych zakupów - o czym warto pamiętać?

                                                                                                                           2012-12-08 21:09:19

Z badań przeprowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że 75% przed świątecznymi zakupami przygotowuje listę potrzebnych produktów. Co czwarty konsument prezentów dla najbliższych szuka na promocjach. Ale niemal połowa żyję w błędnym przekonaniu, że sklep ma obowiązek przyjąć nietrafiony prezent.

więcej...

Dołącz do pozwu zbiorowego w sprawie karty pojazdu

                                                                                                                                   2012-11-22 18:51:30

W dniu 20 listopada 2012 r. w dzienniku Rzeczpospolita ukazało się ogłoszenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie możliwości przystąpienia do pozwu grupowego w sprawie o ustalenie, iż Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za szkodę poniesioną przez członków grupy w wyniku niewydania z dniem 1 maja 2004 r. rozporządzenia dostosowującego przepisy rozporządzenia z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz.U. z 2003 r. nr 137, poz. 1310) do przepisów prawa wspólnotowego.

więcej...

Sklep w internecie, „skrytka pocztowa” w Poznaniu, odbiór na Malediwach

2012-11-15 19:50:55

Niejaki mieszkaniec Malediw, Boonhtun Bummila– właśnie u tego jegomościa można znaleźć towar, którzy zamówili klienci sklepu 66procent.pl. Za pośrednictwem portalu wspolnypozew.com oszukani przygotowują się do złożenia pozwu zbiorowego. 

więcej...

Akcjonariusze Stoczni Szczecińskiej

2012-11-14 21:02:03

Akcjonariusze Stoczni Szczecińskiej Porta Holding w upadłości starają się o odszkodowanie od Skarbu Państwa. Uważają, że z jego winy posiadane przez nich akcje są dziś bezwartościowe. W tej sprawie złożyli w sądzie pozew zbiorowy.

więcej...

Pozew zbiorowy za … Basen Narodowy!

Kompromitacja wszystkich odpowiedzialnych za organizację meczu z Anglią może mieć swój finał na sali sądowej. Wiele wskazuje na to, że głównym oskarżonym będzie Polski Związek Piłki Nożnej czyli współorganizator meczu. 

więcej...

Pozew Zbiorowy przeciwko AMBER GOLD

Firma specjalizująca się w inwestycjach w szlachetne kruszce obiecywała swoim klientom nawet 13 % zysku rocznie na lokatach w złoto. Obietnice te spotkały się z uzasadnionym sceptycyzmem branży inwestycyjnej (m. in. „Pulsu Biznesu”), która wątpiła, aby te gwarancje miały racje bytu. Rodziły się również pytania o to, co stanie się w sytuacji, gdy kurs złota spadnie, z czego wówczas pieniądze zostaną wypłacone klientom. 

więcej...

„RZ”: PilkaSklep.pl – czyli jak nieuczciwie zarobić na Euro 2012

Dla wielu firm sprzedających akcesoria piłkarskie Euro 2012 było doskonałą okazją do zwiększenia przychodów. Jednak nie wszyscy chcieli zarobić uczciwie. Jak donosi „Rzeczpospolita”, firma PilkaSklep.pl, reklamując się na największych portalach internetowych, oferowała po okazyjnych cenach akcesoria sportowe związane z piłkarskimi Mistrzostwami Europy. - Koszulki piłkarzy, np. Ronaldo, można było kupić za niecałe 100 zł, korki Nike przecenione z 600 na 170 zł, oryginalne europiłki Tango 12 w supercenie 45 zł za sztukę – pisze „Rzeczpospolita”.

więcej...

Lokatorzy poszli do sądu. Nie zgadzają się na podwyżkę czynszu

Lokatorzy mieszkań komunalnych od początku roku nie mogą wyjść z szoku. To właśnie wtedy radni Olsztyna przyjęli propozycję nowych stawek czynszowych, które będą obowiązywać od sierpnia. Wzrosną one do 6 zł i 24 gr za metr kwadratowy.

więcej...

Pozew zbiorowy niepełnosprawnych za brak biletów na Euro 2012

UEFA anuluje bilety. Polacy odpowiadają pozwem zbiorowym

Wygrałeś bilety na EURO? Cieszyłeś się, że poszczęściło Ci się w losowaniu? UEFA mogła jednak pokrzyżować Twoje plany. Tak było w przypadku co najmniej kilkudziesięciu niepełnosprawnych osób, którym piłkarska federacja anulowała bilety na Mistrzostwa Europy. Teraz muszą walczyć o odszkodowania. 

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko J.W. Construction

32 osoby domagają się zwrotu kwot pobranych przez dewelopera dzięki niedozwolonej klauzuli waloryzacyjnej. Żądają średnio po 20 tys. zł. Ponieważ firma zawarła tysiąc takich umów, może stracić nawet 20 mln zł

Pozew złożyły osoby, które podpisały z deweloperem umowy przedwstępne nabycia nieruchomości zawierające niedozwolone klauzule dotyczące waloryzacji. Domagają się one zwrotu pobranych na ich podstawie prawie 335 tys. zł. Żądają od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

więcej...

Partnerzy