Aktualności

Powodzianie - pozew zbiorowy

2013-03-20

 

Wspomniane, ogólne określenia w zupełności odpowiadają sytuacji osób, które ucierpiały w wyniku powodzi w 2010 roku. Osoby, które utraciły majątek całego życia, mieszkające w obszarze województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego (okolice: Sandomierza, Tarnobrzega i Gorzyc) nie ustają w dochodzeniu należnych im odszkodowań z tytułu wielkich strat, jakich doznali podczas późnowiosnennych powodzi, które przetoczyły się wówczas przez cały kraj, a na wspomnianym terenie były szczególnie nasilone.

 

 

więcej...

Lotnisko w Modlinie - pozwy zbiorowe ?

2013-02-16 09:42:42

 

Jedno z warszawskich lotnisk – Modlin, nie funkcjonuje jak należy od dłuższego czasu. Kolejni klienci linii lotniczych otrzymują informację o tym, że zaplanowane przez nich loty odbędą się z innych lotnisk (np. lotniska Chopina w Warszawie). Tymczasem sprawa ta ma i drugie dno, szczególnie dla nas interesujące.

więcej...

Pozew zbiorowy – sprawa katastrofy MTK

2013-01-30 07:43:40

Mamy końcówkę stycznia. To w tym czasie siedem lat temu miała miejsce bezprecedensowa w historii naszego kraju tragedia. 28 stycznia 2006 roku zawalił się dach hali Międzynarodowych Tragów Katowickich, w wyniku czego 65 osób zginęło, a blisko trzy razy tyle zostało rannych.

więcej...

Pozew zbiorowy – kazus Link4

2013-01-21 14:22:09

Niedawno na nowo można było usłyszeć o sytuacji związanej ze zbiorowym dochodzeniem roszczeń wobec firmy Link4. Poszkodowanymi w tej sytuacji mają być agenci ubezpieczeniowi, którzy stoją na stanowisku, że reklamy emitowane za sprawą Link4 przedstawiały ich w sposób poniżający i prześmiewczy. Z ich strony można usłyszeć głosy, że reklamy zawierały w sobie element skandalicznie wpływający na wizerunek agenta ubezpieczeń i naraziło ich to na straty zarówno materialne, jak i w niedającej się do końca przełożyć na pieniądze, sferze niematerialnej.

więcej...

Ostatnie dni przedświątecznych zakupów - o czym warto pamiętać?

                                                                                                                           2012-12-08 21:09:19

Z badań przeprowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że 75% przed świątecznymi zakupami przygotowuje listę potrzebnych produktów. Co czwarty konsument prezentów dla najbliższych szuka na promocjach. Ale niemal połowa żyję w błędnym przekonaniu, że sklep ma obowiązek przyjąć nietrafiony prezent.

więcej...

Dołącz do pozwu zbiorowego w sprawie karty pojazdu

                                                                                                                                   2012-11-22 18:51:30

W dniu 20 listopada 2012 r. w dzienniku Rzeczpospolita ukazało się ogłoszenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie możliwości przystąpienia do pozwu grupowego w sprawie o ustalenie, iż Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za szkodę poniesioną przez członków grupy w wyniku niewydania z dniem 1 maja 2004 r. rozporządzenia dostosowującego przepisy rozporządzenia z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokości opłat za kartę pojazdu (Dz.U. z 2003 r. nr 137, poz. 1310) do przepisów prawa wspólnotowego.

więcej...

Sklep w internecie, „skrytka pocztowa” w Poznaniu, odbiór na Malediwach

2012-11-15 19:50:55

Niejaki mieszkaniec Malediw, Boonhtun Bummila– właśnie u tego jegomościa można znaleźć towar, którzy zamówili klienci sklepu 66procent.pl. Za pośrednictwem portalu wspolnypozew.com oszukani przygotowują się do złożenia pozwu zbiorowego. 

więcej...

Akcjonariusze Stoczni Szczecińskiej

2012-11-14 21:02:03

Akcjonariusze Stoczni Szczecińskiej Porta Holding w upadłości starają się o odszkodowanie od Skarbu Państwa. Uważają, że z jego winy posiadane przez nich akcje są dziś bezwartościowe. W tej sprawie złożyli w sądzie pozew zbiorowy.

więcej...

Pozew zbiorowy za … Basen Narodowy!

Kompromitacja wszystkich odpowiedzialnych za organizację meczu z Anglią może mieć swój finał na sali sądowej. Wiele wskazuje na to, że głównym oskarżonym będzie Polski Związek Piłki Nożnej czyli współorganizator meczu. 

więcej...

Pozew Zbiorowy przeciwko AMBER GOLD

Firma specjalizująca się w inwestycjach w szlachetne kruszce obiecywała swoim klientom nawet 13 % zysku rocznie na lokatach w złoto. Obietnice te spotkały się z uzasadnionym sceptycyzmem branży inwestycyjnej (m. in. „Pulsu Biznesu”), która wątpiła, aby te gwarancje miały racje bytu. Rodziły się również pytania o to, co stanie się w sytuacji, gdy kurs złota spadnie, z czego wówczas pieniądze zostaną wypłacone klientom. 

więcej...

„RZ”: PilkaSklep.pl – czyli jak nieuczciwie zarobić na Euro 2012

Dla wielu firm sprzedających akcesoria piłkarskie Euro 2012 było doskonałą okazją do zwiększenia przychodów. Jednak nie wszyscy chcieli zarobić uczciwie. Jak donosi „Rzeczpospolita”, firma PilkaSklep.pl, reklamując się na największych portalach internetowych, oferowała po okazyjnych cenach akcesoria sportowe związane z piłkarskimi Mistrzostwami Europy. - Koszulki piłkarzy, np. Ronaldo, można było kupić za niecałe 100 zł, korki Nike przecenione z 600 na 170 zł, oryginalne europiłki Tango 12 w supercenie 45 zł za sztukę – pisze „Rzeczpospolita”.

więcej...

Lokatorzy poszli do sądu. Nie zgadzają się na podwyżkę czynszu

Lokatorzy mieszkań komunalnych od początku roku nie mogą wyjść z szoku. To właśnie wtedy radni Olsztyna przyjęli propozycję nowych stawek czynszowych, które będą obowiązywać od sierpnia. Wzrosną one do 6 zł i 24 gr za metr kwadratowy.

więcej...

Pozew zbiorowy niepełnosprawnych za brak biletów na Euro 2012

UEFA anuluje bilety. Polacy odpowiadają pozwem zbiorowym

Wygrałeś bilety na EURO? Cieszyłeś się, że poszczęściło Ci się w losowaniu? UEFA mogła jednak pokrzyżować Twoje plany. Tak było w przypadku co najmniej kilkudziesięciu niepełnosprawnych osób, którym piłkarska federacja anulowała bilety na Mistrzostwa Europy. Teraz muszą walczyć o odszkodowania. 

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko J.W. Construction

32 osoby domagają się zwrotu kwot pobranych przez dewelopera dzięki niedozwolonej klauzuli waloryzacyjnej. Żądają średnio po 20 tys. zł. Ponieważ firma zawarła tysiąc takich umów, może stracić nawet 20 mln zł

Pozew złożyły osoby, które podpisały z deweloperem umowy przedwstępne nabycia nieruchomości zawierające niedozwolone klauzule dotyczące waloryzacji. Domagają się one zwrotu pobranych na ich podstawie prawie 335 tys. zł. Żądają od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

więcej...

Niebezpieczna trasa A1

Na feralnym 19 kilometrze i 300 metrze autostrady A1 na trasie Bełk-Świerklany z drogi wypadło już kilkanaście samochodów. Pod koniec października wykonano prace, mające poprawić bezpieczeństwo. Teraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaczyna zgłaszać się coraz więcej kierowców po odszkodowania za rozbite samochody. Władze GDDKiA nie zaprzeczają już jednoznacznie, że odszkodowań nie będzie.

więcej...

Facebook nas śledzi, więc go pozwiemy

Najpopularniejszy portal społecznościowy będzie wkrótce musiał zmierzyć się z być może największym problemem od początku swej działalności. W Stanach Zjednoczonych wytoczono bowiem zbiorowy proces przeciwko śledzeniu użytkowników.

więcej...

Nieudany urlop? Koniec z beztroską biur podróży - pozew zbiorowy

Katowice doczekały się pierwszego w historii pozwu zbiorowego. Chodzi o wypłatę zadośćuczynienia za nieudane wakacje. Sprawa grupy turystów może wpłynąć na funkcjonowanie całej branży turystycznej.
Dziesięciu klientów kontra biuro podróży TOP z Chorzowa. Walka toczy się o 25 tys. zł. A wszystko przez nieudane wakacje na Krymie. Słoneczny lipiec, doskonałe humory i 13-dniowe wakacje pod hasłem „Uroki Taurydy na spokojnie”. W cenie 499 euro od osoby: noclegi w krymskim pensjonacie, po drodze zwiedzanie Lwowa, a na miejscu fakultatywne wycieczki m.in. do Kercza, Jenikale czy na rafę koralową w Kazantipie.

więcej...

Lublin: Będzie zbiorowy pozew za "chrzczone" paliwo

Zbiorowy pozew przeciwko jednemu z koncernów paliwowych w przyszłym tygodniu złoży grupa lubelskich przedsiębiorców. Wszyscy zatankowali olej napędowy na stacji przy ulicy Łęczyńskiej tego samego dnia. I wszystkim paliwo zamarzło unieruchamiając kilka samochodów. Chcą zwrotu pieniędzy za zatankowany olej i naprawy uszkodzonych samochodów.

więcej...

Pozew zbiorowy właścicieli punktów aptecznych przeciwko Ministrowi Zdrowia

Pozew zbiorowy w imieniu właścicieli ok 40 punktów aptecznych złożyła kancelaria Salans. Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek Paweł Klimczak ma nadzieję na dołączanie się do akcji kolejnych przedsiębiorców z tej branży których w Polsce jest ok 1300.

więcej...

BRE Bank w sprawie sporu zbiorowego

„Kilkaset osób z ponad 20-tysięcznej grupy klientów banku, mimo wypracowanego porozumienia, zakwestionowało w sądzie podpisane kilka lat temu umowy o kredyt hipoteczny. Szanujemy tę decyzję, jednak uważamy, że sala sądowa nie jest odpowiednim miejscem do poszukiwania kompromisu między klientami a bankiem.” – czytamy w liście Rzecznika Prasowego BRE Banku, Pana Piotra Rutkowskiego, do Redakcji Dziennika EBOS.PL

więcej...

Partnerzy