Aktualności

Akcjonariusze Stoczni Szczecińskiej

2012-11-14 21:02:03

Akcjonariusze Stoczni Szczecińskiej Porta Holding w upadłości starają się o odszkodowanie od Skarbu Państwa. Uważają, że z jego winy posiadane przez nich akcje są dziś bezwartościowe. W tej sprawie złożyli w sądzie pozew zbiorowy.

więcej...

Pozew zbiorowy za … Basen Narodowy!

Kompromitacja wszystkich odpowiedzialnych za organizację meczu z Anglią może mieć swój finał na sali sądowej. Wiele wskazuje na to, że głównym oskarżonym będzie Polski Związek Piłki Nożnej czyli współorganizator meczu. 

więcej...

Pozew Zbiorowy przeciwko AMBER GOLD

Firma specjalizująca się w inwestycjach w szlachetne kruszce obiecywała swoim klientom nawet 13 % zysku rocznie na lokatach w złoto. Obietnice te spotkały się z uzasadnionym sceptycyzmem branży inwestycyjnej (m. in. „Pulsu Biznesu”), która wątpiła, aby te gwarancje miały racje bytu. Rodziły się również pytania o to, co stanie się w sytuacji, gdy kurs złota spadnie, z czego wówczas pieniądze zostaną wypłacone klientom. 

więcej...

„RZ”: PilkaSklep.pl – czyli jak nieuczciwie zarobić na Euro 2012

Dla wielu firm sprzedających akcesoria piłkarskie Euro 2012 było doskonałą okazją do zwiększenia przychodów. Jednak nie wszyscy chcieli zarobić uczciwie. Jak donosi „Rzeczpospolita”, firma PilkaSklep.pl, reklamując się na największych portalach internetowych, oferowała po okazyjnych cenach akcesoria sportowe związane z piłkarskimi Mistrzostwami Europy. - Koszulki piłkarzy, np. Ronaldo, można było kupić za niecałe 100 zł, korki Nike przecenione z 600 na 170 zł, oryginalne europiłki Tango 12 w supercenie 45 zł za sztukę – pisze „Rzeczpospolita”.

więcej...

Lokatorzy poszli do sądu. Nie zgadzają się na podwyżkę czynszu

Lokatorzy mieszkań komunalnych od początku roku nie mogą wyjść z szoku. To właśnie wtedy radni Olsztyna przyjęli propozycję nowych stawek czynszowych, które będą obowiązywać od sierpnia. Wzrosną one do 6 zł i 24 gr za metr kwadratowy.

więcej...

Pozew zbiorowy niepełnosprawnych za brak biletów na Euro 2012

UEFA anuluje bilety. Polacy odpowiadają pozwem zbiorowym

Wygrałeś bilety na EURO? Cieszyłeś się, że poszczęściło Ci się w losowaniu? UEFA mogła jednak pokrzyżować Twoje plany. Tak było w przypadku co najmniej kilkudziesięciu niepełnosprawnych osób, którym piłkarska federacja anulowała bilety na Mistrzostwa Europy. Teraz muszą walczyć o odszkodowania. 

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko J.W. Construction

32 osoby domagają się zwrotu kwot pobranych przez dewelopera dzięki niedozwolonej klauzuli waloryzacyjnej. Żądają średnio po 20 tys. zł. Ponieważ firma zawarła tysiąc takich umów, może stracić nawet 20 mln zł

Pozew złożyły osoby, które podpisały z deweloperem umowy przedwstępne nabycia nieruchomości zawierające niedozwolone klauzule dotyczące waloryzacji. Domagają się one zwrotu pobranych na ich podstawie prawie 335 tys. zł. Żądają od 5 tys. zł do 30 tys. zł.

więcej...

Niebezpieczna trasa A1

Na feralnym 19 kilometrze i 300 metrze autostrady A1 na trasie Bełk-Świerklany z drogi wypadło już kilkanaście samochodów. Pod koniec października wykonano prace, mające poprawić bezpieczeństwo. Teraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaczyna zgłaszać się coraz więcej kierowców po odszkodowania za rozbite samochody. Władze GDDKiA nie zaprzeczają już jednoznacznie, że odszkodowań nie będzie.

więcej...

Facebook nas śledzi, więc go pozwiemy

Najpopularniejszy portal społecznościowy będzie wkrótce musiał zmierzyć się z być może największym problemem od początku swej działalności. W Stanach Zjednoczonych wytoczono bowiem zbiorowy proces przeciwko śledzeniu użytkowników.

więcej...

Nieudany urlop? Koniec z beztroską biur podróży - pozew zbiorowy

Katowice doczekały się pierwszego w historii pozwu zbiorowego. Chodzi o wypłatę zadośćuczynienia za nieudane wakacje. Sprawa grupy turystów może wpłynąć na funkcjonowanie całej branży turystycznej.
Dziesięciu klientów kontra biuro podróży TOP z Chorzowa. Walka toczy się o 25 tys. zł. A wszystko przez nieudane wakacje na Krymie. Słoneczny lipiec, doskonałe humory i 13-dniowe wakacje pod hasłem „Uroki Taurydy na spokojnie”. W cenie 499 euro od osoby: noclegi w krymskim pensjonacie, po drodze zwiedzanie Lwowa, a na miejscu fakultatywne wycieczki m.in. do Kercza, Jenikale czy na rafę koralową w Kazantipie.

więcej...

Lublin: Będzie zbiorowy pozew za "chrzczone" paliwo

Zbiorowy pozew przeciwko jednemu z koncernów paliwowych w przyszłym tygodniu złoży grupa lubelskich przedsiębiorców. Wszyscy zatankowali olej napędowy na stacji przy ulicy Łęczyńskiej tego samego dnia. I wszystkim paliwo zamarzło unieruchamiając kilka samochodów. Chcą zwrotu pieniędzy za zatankowany olej i naprawy uszkodzonych samochodów.

więcej...

Pozew zbiorowy właścicieli punktów aptecznych przeciwko Ministrowi Zdrowia

Pozew zbiorowy w imieniu właścicieli ok 40 punktów aptecznych złożyła kancelaria Salans. Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek Paweł Klimczak ma nadzieję na dołączanie się do akcji kolejnych przedsiębiorców z tej branży których w Polsce jest ok 1300.

więcej...

BRE Bank w sprawie sporu zbiorowego

„Kilkaset osób z ponad 20-tysięcznej grupy klientów banku, mimo wypracowanego porozumienia, zakwestionowało w sądzie podpisane kilka lat temu umowy o kredyt hipoteczny. Szanujemy tę decyzję, jednak uważamy, że sala sądowa nie jest odpowiednim miejscem do poszukiwania kompromisu między klientami a bankiem.” – czytamy w liście Rzecznika Prasowego BRE Banku, Pana Piotra Rutkowskiego, do Redakcji Dziennika EBOS.PL

więcej...

Przedsiębiorcy walczą z ZUS. Wystosowali pozew zbiorowy

To pierwsza tak zmasowana akcja przeciw ZUS. Firmy domagają się odszkodowań, argumentują, że ubezpieczyciel świadomie wprowadził je w błąd. Sprawa dotyczy osób prowadzących działalność przed wrześniem 2008 roku. Ich zdaniem, wprowadzenie w błąd miało polegać na możliwości czasowego zawieszenia działalności i niepłacenia składek ubezpieczeniowych. Później ZUS jednak zażądał zaległych składek, dodatkowo powiększonych o odsetki. Działania państwowego ubezpieczyciela przedsiębiorcy nazywają bezprawiem, m.in. dlatego zdecydowali się na złożenie pozwu zbiorowego. Interesy przedsiębiorców w tej sprawie jest Agnieszka Trzaska, adwokat z kancelarii KKB Kuba, Kos, Gaertner. Podkreśla, że celem postępowania jest stworzenie precedensu prawnego, umożliwiającego dochodzenie do odszkodowania na drodze sądowej indywidualnym członkom grupy poszkodowanych.

więcej...

Pozew zbiorowy kredytobiorców. 900 klientów kontra mBank i Multibank

Niemal 900 klientów skarży niekorzystne warunki kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich. W tej sprawie złożyli pozew zbiorowy przeciwko oddziałom detalicznym BRE Banku SA: mBankowi i Multibankowi. Informacja o prowadzonym postępowaniu ma ukazać się w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej” –postanowił Sąd Okręgowy w Łodzi decyzją z 28 grudnia 2011 r.. Taki komunikat ma na celu powiadomienie i dotarcie do jak największej liczby osób, które są poszkodowane i mogłyby przyłączyć się do pozwu.

więcej...

Szczecinianie zbiorowo pozywają swoje miasto

Grupa 26 mieszkańców Szczecina wystosowała pozew zbiorowy przeciwko swojemu miastu . Domagają się zwrotu pieniędzy za nielegalnie podwyższone czynsze. Inicjatywa wyszła od niezależnej radnej Małgorzaty Jacyny-Witt. Sprawą pozwu zbiorowego zajmuje się kancelaria adwokacka Dariusza Niebieszczańskiego. Teraz pozew rozpatruje sąd, wiele wskazuje na to, że wyda on postępowanie o rozpoznaniu sprawy w postępowaniu grupowym, ponieważ wystarczy do tego 10 osób. Mecenas Dariusz Niebieszczański podkreśla, że sąd powinien ustalić zasady odpowiedzialności gminy. Chodzi o to, by każdy mógł wtedy wystąpić do miasta o zwrot pieniędzy.

więcej...

Naród przeciwko rządowi – będzie pozew zbiorowy

W czwartek 7 kwietnia 2011 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę z dn. 25 marca 2011 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko oszustom z Allegro

Allegro to internetowy serwis aukcyjny pośredniczący w transakcjach. Umożliwia on przede wszystkim wystawianie na licytację przedmiotów posiadanych przez użytkowników. Dzięki szerokiemu dostępowi do Internetu, stał się popularny wśród kolekcjonerów, zawodowych handlarzy, ale niestety również wśród oszustów pobierających zapłatę za towar którego nie wyślą lub usługę, której nie zrealizują.  

więcej...

Kosmiczne rachunki w sieci Play – pozew zbiorowy

Rachunek na 1000 zł za używanie smartfona? Na Facebooku aż grzmi od skarg osób, które dostały od Play horrendalnie wysokie faktury za ściąganie danych. Teraz klienci sieci przygotowują pozew zbiorowy.

więcej...

Mieszkańcy Krakowa zbiorowo pozywają miasto

W Krakowie mieszkańcy Starego Miasta mają dość głośnych imprez i tłumu pijanych turystów pod oknami. Zagrozili miastu pozwem zbiorowym, jeśli urzędnicy nie zapewnią im ciszy nocnej. Ale Kraków i inne miasta nie chcą odstraszać turystów

więcej...

Partnerzy