Aktualności

Zalesie Górne – pozew zbiorowy przeciwko gminie

W Zalesiu Górnym mieszkańcy wciąż walczą z zalewającą ich posesje wodą. Przy ul. Wiekowej Sosny woda stoi w piwnicach. Można byłoby usunąć ją budując kolektory kanalizacyjne. Te jednak wyklucza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. 

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko Link4

Kilkudziesięciu agentów ubezpieczeniowych, należących do Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, złożyło przeciwko ubezpieczycielowi pozew zbiorowy. Domagają się ponad 13 mln zł odszkodowania.

więcej...

Pozew zbiorowy za unieważnione matury

Zawiadomienie o przestępstwie, żądanie cofnięcia decyzji o unieważnieniu egzaminu dojrzałości - tak maturzyści z Ostrowca Świętokrzyskiego walczą z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łodzi.

więcej...

Pozew zbiorowy w Bielsku Białej

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że przekształcenie Zakładu Gospodarki Lokalowej w miejską spółkę odbyło się z naruszeniem prawa. A grupa lokatorów mieszkań komunalnych straciła możliwość zakup lokalu bonifikatą.

więcej...

Afera w branży ecommerce – wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych.

Do sklepów internetowych trafiły wiadomości e-mail zatytułowane „wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych”. Wiadomości na pierwszy rzut oka wyglądają niepoważnie, należy jednak przyjrzeć się im bliżej.  

więcej...

Air Poland i Enter Air przed sądem za opóźnione loty

Ruszają pierwsze procesy o wypłatę odszkodowań dla pasażerów za opóźnione loty. W warszawskim sądzie zostały złożone zbiorowe pozwy przeciwko dwóm polskim przewoźnikom czarterowym: Air Poland i Enter Air. Poszkodowani to łącznie 174 osoby.

więcej...

Pozew zbiorowy studentów za podwyżkę czesnego

Studenci zaoczni Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego postanowili powalczyć o swoje prawa. Oburzyła ich podwyżka opłat. W niektórych przypadkach chodzi nawet o kilkaset złotych.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi z trójmiasta

Pozew zbiorowy przeciwko trójmiejskiej spółce Inpro złożyło 25 mieszkańców domów w Sopocie. Twierdzą oni, że budynki mają liczne wady techniczne i żądają od firmy kilkuset tysięcy złotych odszkodowania. 

więcej...

Działacze Małopolskiego Związku Zapaśniczego złożyli pozew zbiorowy przeciwko Sądowi Rejonowemu

10 działaczy Małopolskiego Związku Zapaśniczego w Krakowie domaga się od Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy odszkodowania w wysokości grzywien, jakie musieli zapłacić, tj. 18 tys. zł. Ich zdaniem, grzywny zostały nałożone przez sąd niesłusznie.

więcej...

Pozew zbiorowy mieszkańców gminy Skawina

178 mieszkańców gminy Skawina domaga się zwrotu opłat w wysokości od 700 zł do 3,5 tys. zł, jakie ponieśli na budowę sieci kanalizacyjnej.

więcej...

Prawosławny ksiądz sprowadzał nielegalnie do Kanady pracowników z Polski – pozew zbiorowy.

Policja w Kanadzie postawiła prawosławnemu księdzu Johnowi Lipinskiemu zarzut nielegalnego sprowadzenia kilkudziesięciu pracowników z Polski i ich finansowego wykorzystania. Szacuje się, że Lipinski nielegalnie zarobił ok. 1 mln dolarów. Proces księdza rozpocznie się pod koniec lipca.

więcej...

PZU nie wypłacało odszkodowań pacjentom - pozew zbiorowy

Pacjentom, którzy przeszli zawał serca PZU Życie przez trzy lata nie wypłacał odszkodowań. 15.06.2011 poszkodowani złożyli pozew zbiorowy. Ich liczba to około 2100 osób.

więcej...

Pozew zbiorowy wydawców książek przeciwko piractwu w sieci

Wydawnictwa zamierzają wytoczyć pozew zbiorowy przeciwko portalowi Chomikuj.pl. W tym celu wybierają firmę do skanowania Internetu pod kątem należących do nich treści.

więcej...

Grzyb i wilgoć w Dąbrówce - będzie pozew zbiorowy?

Mieszkańcy Osady Leśnej w Dąbrówce, którzy walczą z grzybem i wilgocią, rozważają pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi za błędy popełnione przy budowie ich domów.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko Groupon

Założona 3,5 roku temu przez Andrew Masona firma – GROUPON - wydaje się teraz ginąć powolną śmiercią, przytłoczona zalewem skarg i urzędniczych śledztw.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko agencji pracy

Lato to czas wzmożonych wyjazdów Polaków na sezonowe zbiory. Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, rodacy najchętniej wyjeżdżają do Holandii, Niemiec, Francji oraz Hiszpanii. Niestety, jest to również okres, kiedy na rynku wzrasta liczba nieuczciwych pośredników oraz pracodawców.

więcej...

Będzie pozew zbiorowy za utrudnienia na moście w Sobieszewie?

Sobieszewscy hotelarze i restauratorzy chcą złożyć pozew zbiorowy przeciwko miastu z powodu strat, jakie ponoszą przez zamknięcie mostu pontonowego dla ciężarówek i autokarów z turystami.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko Open Finance

Grupa kilkunastu osób zamierza skierować pozew zbiorowy przeciwko Open Finance, o ile instytucje, do których wysłały do tej pory skargi, czyli rzecznik ubezpieczonych oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, stwierdzą uchybienia w postępowaniu pośrednika.

więcej...

Zostawiłeś samochód na drodze Obamy? Masz problem!

Właściciele samochodów odholowanych tuż przed przyjazdem prezydenta Obamy, zapowiadają zbiorowy pozew do sądu przeciwko urzędowi miasta. Auta zostawiali na ulicy, na których zakaz pakowania pojawiał się dopiero kilka godzin później. 

więcej...

Pozew zbiorowy powodzian w sądzie

Krakowski Sąd Okręgowy w wydziale cywilnym przystąpił do badania dopuszczalności rozpoznawania pozwu zbiorowego powodzian z Sandomierza w postępowaniu grupowym. Domagają się odszkodowań na łączną kwotę ok. 9,3 mln zł.

więcej...

Partnerzy