Aktualności

Pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi z trójmiasta

Pozew zbiorowy przeciwko trójmiejskiej spółce Inpro złożyło 25 mieszkańców domów w Sopocie. Twierdzą oni, że budynki mają liczne wady techniczne i żądają od firmy kilkuset tysięcy złotych odszkodowania. 

więcej...

Działacze Małopolskiego Związku Zapaśniczego złożyli pozew zbiorowy przeciwko Sądowi Rejonowemu

10 działaczy Małopolskiego Związku Zapaśniczego w Krakowie domaga się od Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy odszkodowania w wysokości grzywien, jakie musieli zapłacić, tj. 18 tys. zł. Ich zdaniem, grzywny zostały nałożone przez sąd niesłusznie.

więcej...

Pozew zbiorowy mieszkańców gminy Skawina

178 mieszkańców gminy Skawina domaga się zwrotu opłat w wysokości od 700 zł do 3,5 tys. zł, jakie ponieśli na budowę sieci kanalizacyjnej.

więcej...

Prawosławny ksiądz sprowadzał nielegalnie do Kanady pracowników z Polski – pozew zbiorowy.

Policja w Kanadzie postawiła prawosławnemu księdzu Johnowi Lipinskiemu zarzut nielegalnego sprowadzenia kilkudziesięciu pracowników z Polski i ich finansowego wykorzystania. Szacuje się, że Lipinski nielegalnie zarobił ok. 1 mln dolarów. Proces księdza rozpocznie się pod koniec lipca.

więcej...

PZU nie wypłacało odszkodowań pacjentom - pozew zbiorowy

Pacjentom, którzy przeszli zawał serca PZU Życie przez trzy lata nie wypłacał odszkodowań. 15.06.2011 poszkodowani złożyli pozew zbiorowy. Ich liczba to około 2100 osób.

więcej...

Pozew zbiorowy wydawców książek przeciwko piractwu w sieci

Wydawnictwa zamierzają wytoczyć pozew zbiorowy przeciwko portalowi Chomikuj.pl. W tym celu wybierają firmę do skanowania Internetu pod kątem należących do nich treści.

więcej...

Grzyb i wilgoć w Dąbrówce - będzie pozew zbiorowy?

Mieszkańcy Osady Leśnej w Dąbrówce, którzy walczą z grzybem i wilgocią, rozważają pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi za błędy popełnione przy budowie ich domów.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko Groupon

Założona 3,5 roku temu przez Andrew Masona firma – GROUPON - wydaje się teraz ginąć powolną śmiercią, przytłoczona zalewem skarg i urzędniczych śledztw.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko agencji pracy

Lato to czas wzmożonych wyjazdów Polaków na sezonowe zbiory. Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, rodacy najchętniej wyjeżdżają do Holandii, Niemiec, Francji oraz Hiszpanii. Niestety, jest to również okres, kiedy na rynku wzrasta liczba nieuczciwych pośredników oraz pracodawców.

więcej...

Będzie pozew zbiorowy za utrudnienia na moście w Sobieszewie?

Sobieszewscy hotelarze i restauratorzy chcą złożyć pozew zbiorowy przeciwko miastu z powodu strat, jakie ponoszą przez zamknięcie mostu pontonowego dla ciężarówek i autokarów z turystami.

więcej...

Pozew zbiorowy przeciwko Open Finance

Grupa kilkunastu osób zamierza skierować pozew zbiorowy przeciwko Open Finance, o ile instytucje, do których wysłały do tej pory skargi, czyli rzecznik ubezpieczonych oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, stwierdzą uchybienia w postępowaniu pośrednika.

więcej...

Zostawiłeś samochód na drodze Obamy? Masz problem!

Właściciele samochodów odholowanych tuż przed przyjazdem prezydenta Obamy, zapowiadają zbiorowy pozew do sądu przeciwko urzędowi miasta. Auta zostawiali na ulicy, na których zakaz pakowania pojawiał się dopiero kilka godzin później. 

więcej...

Pozew zbiorowy powodzian w sądzie

Krakowski Sąd Okręgowy w wydziale cywilnym przystąpił do badania dopuszczalności rozpoznawania pozwu zbiorowego powodzian z Sandomierza w postępowaniu grupowym. Domagają się odszkodowań na łączną kwotę ok. 9,3 mln zł.

więcej...

Oszukani klienci - 'promocja' na empik.com

Najnowszą grę, polski megahit, Wiedźmina 2, a także konsolę Xbox 360 w pakiecie z Kinect można było kilka dni temu kupić za jedyne 49,99 zł na stronie Empiku. Właściciel sklepu zaznacza jednak, że nic o owej 'promocji' nie wiedział.

więcej...

Sąd dopuścił pozew zbiorowy klientów, którzy wzięli kredyt w BRE Banku

Łódzki sąd okręgowy postanowił rozpatrzyć sprawę 867 klientów BRE Banku, którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny. Konsumenci pozwali bank ponieważ uważają, że zawyżano im raty.

więcej...

Pozew zbiorowy kibiców

Pod petycją przeciwko decyzji wojewody mazowieckiego, który zamknął dla publiczności stołeczny stadion podpisy złożyło już kilkaset kibiców. Fani nie mogli obejrzeć piątkowego meczu piłkarskiej ekstraklasy z Koroną Kielce.

więcej...

Pozew zbiorowy powiatów w sprawie opłat za kartę pojazdu

W roku 2003 doszło do pomyłki resortu infrastruktury. Powiaty zapowiadają wniesienie pozwu zbiorowego dotyczącego opłat za karty pojazdów sprowadzanych z zagranicy.

więcej...

Poszkodowani klienci Amplico szykują pozew zbiorowy

W drugiej połowie roku byli klienci Amplico Life planują wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym. Ma on dotyczyć sprawy sprzed kolku lat.

więcej...

Zarażeni żółtaczką typu C składają pozew zbiorowy

Pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa reprezentowanemu przez Ministerstwo Zdrowia złożyło blisko 400 osób zarażonych na początku lat 90 żółtaczką typu C. Pozew dotyczy nieświadomego zakażenia osób chorych na hemofilię.

więcej...

Najpierw Apple i Google, teraz Microsoft

Jak się okazuje, nie tylko Google i Apple gromadzą informacje o mobilnych urządzeniach z ich systemami operacyjnymi, robi to również Microsoft. System Windows Phone 7 wysyła do Microsoftu unikatowy identyfikator urządzenia, informacje o wykrytych sieciach Wi-Fi oraz dane z GPS-a.

więcej...

Partnerzy