Pozew Zbiorowy przeciwko AMBER GOLD

data publikacji: 28.07.2012

Klienci Amber Gold od jakiegoś czasu bezskutecznie próbowali dochodzić wypłaty z wygasłych lokat, założonych w tej instytucji. W końcu miarka się przebrała, a cala sprawa znajdzie swój finał prawdopodobnie przed sądem.

Firma specjalizująca się w inwestycjach w szlachetne kruszce obiecywała swym klientom nawet 13 % zysku rocznie na lokatach w złoto. Obietnice te spotkały się z uzasadnionym sceptycyzmem branży inwestycyjnej (m. in. „Pulsu Biznesu”), która wątpiła, aby te gwarancje miały racje bytu. Rodziły się również pytania o to, co stanie się w sytuacji, gdy kurs złota spadnie, z czego wówczas pieniądze zostaną wypłacone klientom.

O problemach z wypłacaniem lokat zaczęło być głośno kilka tygodni temu. Wedle umowy pieniądze z lokaty klienci powinni dostać w przeciągu dwóch dni. Tymczasem oczekiwanie przedłużało się, a pracownicy należnych wypłat zaniepokojonym inwestorom tłumaczyli przejściowymi problemami technicznymi. Miały one dotyczyć ledwie kilkunastu przypadków, a spowodowane były zmianą rachunku bankowego i wiążącą się z nią migracją danych. Według Amber Gold jeden z banków, w którym firma miała swój rachunek, wypowiedział jej umowę i zmiana musiała być konieczna, a kłopoty z przelewem pieniędzy miały być rozwiązane w ciągu paru dni.

Tymczasem liczba zaniepokojonych klientów, którzy bezowocnie czekali na zwrot zainwestowanych pieniędzy, wzrosła i dawno przekroczyła sugerowaną przez firmę liczbę kilkunastu przypadków.  Rzekomo prosty techniczny problem nie znalazł rozwiązania, a zawiedzeni inwestorzy wspólnie  będą dochodzili swoich praw przed sądem.

Właścicielem Amber Gold jest Marcin Plichta, niegdyś już skazany za wyłudzanie pieniędzy poprzez firmę Multikasa. Jest on również prezesem OLT Express. Amber Gold przeznaczyło na tanie linie lotnicze ponad 60 milionów złotych. Tymczasem przewoźnik w tygodniu zawiesił wszelkie swoje loty, swoje problemy tłumacząc między innymi nagonką na Amber Gold.

strona grupy: https://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/amber-gold


Partnerzy