Facebook nas śledzi, więc go pozwiemy

data publikacji: 01.03.2012

Najpopularniejszy portal społecznościowy będzie wkrótce musiał zmierzyć się z być może największym problemem od początku swej działalności. W Stanach Zjednoczonych wytoczono bowiem zbiorowy proces przeciwko śledzeniu użytkowników.

Wielu internautów uważa, że Facebook to tak naprawdę znakomity szpieg, który śledzi użytkowników na mnóstwo różnych sposobów. Najbardziej kontrowersyjne jest śledzenie aktywności użytkownika w sieci i ten element stał się przedmiotem zbiorowego pozwu wytoczonego Faceboowi przez kancelarię prawniczą z Baltimore.

W pozwie możemy przeczytać, że Facebook nielegalnie śledzi aktywność oraz stale ignoruje ostrzeżenia ze strony osób, które nie życzą sobie, by ktoś kontrolował to co robią. Warto podkreślić, że śledzenie odbywa się nawet po wylogowaniu z portalu, co swego czasu zostało oficjalnie potwierdzone przez szefostwo Facebooka.

Zdaniem prawników takie koncerny jak Facebook muszą szanować prywatność użytkowników, a jeśli się do tego nie zastosują dobrowolnie, należy ich do tego zmusić.

Czy uda się zmusić takiego giganta do przestrzegania prawa?


Żródło:

onet.pl


Partnerzy