„RZ”: PilkaSklep.pl – czyli jak nieuczciwie zarobić na Euro 2012

data publikacji: 05.07.2012

Tysiące osób dały się nabrać na ofertę sklepu kuszącego piłkarską odzieżą. Towaru nie dostały do dziś. Oszukani szykują pozew zbiorowy – informuje „Rzeczpospolita”.

Dla wielu firm sprzedających akcesoria piłkarskie Euro 2012 było doskonałą okazją do zwiększenia przychodów. Jednak nie wszyscy chcieli zarobić uczciwie. Jak donosi „Rzeczpospolita”, firma PilkaSklep.pl, reklamując się na największych portalach internetowych, oferowała po okazyjnych cenach akcesoria sportowe związane z piłkarskimi Mistrzostwami Europy. - Koszulki piłkarzy, np. Ronaldo, można było kupić za niecałe 100 zł, korki Nike przecenione z 600 na 170 zł, oryginalne europiłki Tango 12 w supercenie 45 zł za sztukę – pisze „Rzeczpospolita”.

Magia turnieju zadziała. Tysiące osób zapłaciło za oferowane produkty, jednak do dziś nie otrzymało przesyłki z zakupionym towarem. Oszukani klienci skrzykują się w Internecie, by wspólnie zawiadomić prokuraturę i złożyć pozew zbiorowy. - Analizując numery zamówienia, można przypuszczać, że PilkaSklep w ciągu miesiąca miał kilkadziesiąt tysięcy klientów. Ostrożnie szacując, można wyliczyć, że zarobił kilka milionów złotych – donosi „Rzeczpospolita”.

Okazało się, że PilkaSklep.pl to firma widmo. Podała nieistniejącą nazwę firmy i kompletnie zmyślony adres (ul. Fortowa 25 w Ostrołęce). Możemy przypuszczać, że mamy do czynienia z typowym oszustwem - mówi „Rz" Sylwester Marczak, rzecznik policji w Ostrołęce.

Oszukani klienci tłumaczą, że dali się nabrać na proste chwyty: profesjonalną stronę (kolorowe zdjęcia piłkarzy, koszulek, butów w supercenach) i reklamę na znanych portalach. Sklep budzi zaufanie, bo są podane warszawskie numery telefonów (nigdy ich nikt nie odbiera lub są cały czas zajęte), adres e-mailowy (nikt na niego nie odpowiada).

W ponagleniu zapłaty PilkaSklep.pl podaje adres siedziby: firma Barois, ul. Fortowa 25 w Ostrołęce. - W ramach pomocy prawnej dla policji, m.in. z Wrocławia, Augustowa i Sosnowca, do której zgłosili się pokrzywdzeni klienci, sprawdziliśmy adres tej firmy. Nie ma takiej siedziby, nie ma w ogóle takiego adresu. Tomasz Czerniak, rzecznik policji w Sosnowcu, potwierdza, że sprawa o oszustwo jest wtoku.

Firma ma konto w BZ WBK, jednak przedstawiciele banku tłumaczą, że nie mogą ujawniać szczegółów dotyczących rachunku PilkaSklep.pl.

Oszukani planują złożenie pozwu zbiorowego. Zbierają sięza pośrednictwem www.wspolnypozew.com

Adres grupy: https://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/pilkaskleppl


Partnerzy