Co można powiedzieć swojemu prawnikowi ?

Utworzony przez Antoni , 19-06-2011 13:38

Witajcie... Ostatnio zostałem zmuszony do zatrudnienia prawnika... No i zaczął mnie wypytywać o pewne rzeczy... Niektóre pytania mnie po prostu szokowały. No i teraz pytanie do Was:

Do jakiego stopnia pytania może mi on zadawać ?
Chyba jest jakaś granica której nawet on nie może przekroczyć ?
Dodaj odpowiedź

Odpowiedzi:

Odpowiedź przez feniks , 21-06-2011 13:49
Najlepiej mówić całą prawdę i jak najwięcej wtedy prawnik będzie mógł nam rzeczywiście pomóc.
Odpowiedź do post przez Zbiorca , 21-06-2011 14:42
Zgadzam się z FENIKSEM  mów mu to co uważasz za słuszne, a najlepiej jak najwięcej.
Im więcej będzie wiedział tym bardziej będzie mógł Ci jakoś pomóc.
Odpowiedź przez Dominika1 , 15-07-2011 21:08
Wydaje mi się, że może pytać o wszystko, co w jakiś sposób jest związane ze sprawą. Nawet jeśli tematy są bolesne/drażliwe.
Odpowiedź przez Maria1 , 19-07-2011 21:46
Według mnie granicą jest zakres sprawy, w której uczestniczy. Jeśli zadaje pytania w kwestii tego, do czego został zatrudniony to powinieneś udzielać odp. nawet na drażliwe czy bolesne pytania.
Odpowiedź przez Tadek , 11-08-2011 18:33
Wszystko to, co dotyczy sprawy, nawet jeśli jest z nią luźno związane.
Odpowiedź przez Roberto , 20-08-2011 11:57
Jaki jest sens wynajmowac prawnika i zatajać przed nim informacje? Stanoczo odadzam takie postepowanie. Nawet szczegóły mogą mieć znaczenie dla sprawy.
Odpowiedź do post przez BANALNY , 05-11-2014 00:06

To byłoby bez sensu, gdybyś zatrudnił prawnika, a jednocześnie przed nim ukrywał jakieś ważne kwestie. Domyślam się, że po to właśnie poszedłeś do niego po poradę, aby ci pomógł, a nie pomoże jeśli nie będzie wiedział wszystkiego... Być może obawiasz się braku dyskrecji, a może masz problem ze szczerą rozmową w cztery oczy, ale i wtedy jest rozwiązanie - porady online przez internet. Oferują je obecnie nawet wielkie kancelarie, jak Koksztys, więc jest to coraz popularniejsza forma wsparcia.

Partnerzy