Nowa emerytura

Utworzony przez Justyna , 02-07-2011 08:45

Średni czas przyznania nowej emerytury z ZUS - 1 rok. Moja mama złożyła zaledwie wniosek o doliczenie macierzyńskiego - w dniu 27 stycznia - i wciąż nie ma odpowiedzi. Słyszałam, ze w takiej samej sytuacji są ludzie, którzy nie mają jeszcze żadnego świadczenia. Roczne wyrównanie nie pokryje przecież nawet odsetek od pożyczek jakie ludzie w takiej sytuacji muszą zaciągać, by przeżyć.
Dodaj odpowiedź

Odpowiedzi:

Odpowiedź przez Rybka , 02-07-2011 14:10
W takiej sytuacji warto złożyć skargę - organ ma 1 miesiąc, a w przypadkach trudnych 2 na rozpatrzenie sprawy (tu wniosku o świadczenie). W każdym przypadku masz prawo do wglądu w stan sprawy. Czasami jednak taka skarga to jedyny sposób, żeby zajęli się twoją sprawą.
Odpowiedź przez Marlena , 11-07-2011 19:15
Witam. To i tak dobrze, faktycznie są osoby, które już od roku są bez świadczenia lub tez mają wypłacane świadczenie zaliczkowe. Muszą się prosić o pieniądze na które pracowali całe życie!
Odpowiedź przez Maria1 , 19-07-2011 20:45
Myślę, że w takiej sytuacji warto "trzymać rękę na pulsie" i przypominać o konieczności stosowania kodeksu postępowania administracyjnego. Mają miesiąc, a w szczególnie skomplikowanych przypadkach 2 mies. na wydanie decyzji.
Odpowiedź przez markus , 20-08-2011 08:12
Takie paranoje są coraz większe. Ja złożyłem wniosek o oddanie mi mojej legitymacji ubezpieczeniowej. Tylko zabrać z akt i odesłać. Czekam już 2 miesiąc.

Partnerzy