Składam pozew w trybie art 189 kpc

Utworzony przez 151153 , 23-04-2012 21:46

Szanowni Państwo

Nazywam się Marek Segit , jestem doradcą podatkowym i prezesem spółki z o.o. zajmującej się doradztwem podatkowym i nie pozwolę się oszukiwać i naciągać.  

Postanowiłem  złożyć pozew przeciwko  tej firmie w trybie art 189 kpc o uznanie że nie istnieje między nami żaden stosunek prawny i w związku z tym wszelkie roszczenia wobec mojej firmy są bezpodstawne.Krótko opiszę mój przypadek, w sierpniu 2010 r. telemarketerka oszukała mnie mówiąc, że tylko pokaże mi zasoby portalu i w podstępny sposób spowodowała że zarejestrowałem się. Gdy to zrozumiałem, dziewczyna z zadowoleniem stwierdziła że za błędy trzeba płacić. Oczywiście zawiadomiłem ich,  że nie jestem i nie będę ich klientem i nie należą się im żadne opłaty z tego tytułu.Co ciekawe dostałem tylko dwie faktury na ok 12 i chyba około 600 pln(oczywiście odesłałem obie księgowania z odpowiednim komentarzem), a wezwanie  do zapłaty zawiera  tego dużo więcej.Wyczerpałem wszelkie bierne sposoby przerwania tego kontredansu i  nie zamierzam tego ciągnąć dłużej. Poszukuję więc świadków którzy w podobny sposób zostali wprowadzeni w błąd przez telemarketera tej firmy, lub zostali w inny sposób zmanipulowani przez telefon, a którzy mają odwagę potwierdzić takie fakty zeznając przed sądem.. Chciałbym zgłosić wnioski o przesłuchanie takich osób. Musimy pokazać w sądzie cały mechanizm  działania  w tej kwestii. Sprawa będzie w Krakowie, ale jest możliwość przesłuchania w ramach pomocy prawnej przez sąd rejonowy w pobliżu miejsca zamieszkania świadka , więc można uniknąć  kosztów związanych z przyjazdem do Krakowa. Zamierzam też nagłośnić samą rozprawę  tak by wiedziało o tym trochę więcej ludzi w Polsce. Koszty sądowe biorę na siebie i swoją firmę. Uważam że sprawa jest do wygrania, a każda następna też wygrana pozwoli wyeliminować  z rynku takich cwaniaków. 

.  Oczekuję tylko poważnych i zdecydowanych oświadczeń na adres: segit@netsystem.pl.lub pocztą. Wszelkie dane do korespondencji i kontaktu znajdziecie Państwo na mojej stronie "www.mareksegit.pl".  Korespondencję papierową  proszę kierować na adres filii w Zamościu. Gwarantuję poufność korespondencji i danych osobowych, ale jeżeli ktoś się zdecyduje zeznawać  to będzie musiał się ujawnić. 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę udanego długiego weekendu, a potem do roboty.

ms

Dodaj odpowiedź

Odpowiedzi:

Odpowiedź przez geoimpex , 03-05-2012 10:30
Pozdrawiam,
Bardzo spodobał mi się Pański post.Jestem podobnie jak Pan i inni w tej samej sytuacji.
Akcja z pozwem zbiorowym rozwija się wolno, lecz można działać wielotorowo.
W związku z Pana deklaracją piszę na adres prywatny.Deklaruję świadczyć w sądzie o metodach wprowadzania w błąd przez GCP.
Jacek
Odpowiedź przez snejk , 07-05-2012 07:16
Mogę być świadkiem w sądzie. Wysyłam swoje dane na @.
Odpowiedź do post przez geoimpex , 09-05-2012 17:41
W takim razie proponuję znależć jeszcze minimum 1 osobę ,która również zdecyduje się zaświadczyć.Proszę osoby z forum o deklaracje.
Jacek
Odpowiedź do post przez upin12 , 14-05-2012 12:32

Wysłałam moją deklarację i dane  na @ 25.04.2012 mam nadzieję, że doszła. Pozdarwiam

Lucyna

Odpowiedź przez 151153 , 24-05-2012 21:11

Szanowni Państwo

(witam też tych co na służbie). 

Dziękuję za liczne maile z poparciem.Nie spodziewałem się że będzie ich aż tyle.Nie odzywałem się wcześniej bo sytuacja była bardzo dynamiczna, a ponadto sprawdzam wcześniej autentyczność każdej osoby, więc zajmuje to trochę czasu. No i jeszcze ta codzienność. Odezwę się osobiście do każdego z podziękowaniem.

Powiem tak, warto było się szarpać.  W końcu zobaczyłem strach w oczach przeciwnika. Mają powody by się bać.Z tego co wiem sam i przeczytałem na forum  nie dziwię się.

WYGLĄDA NA TO ŻE DZISIAJ JUŻ NIE MAM PROBLEMU, ale jeżeli sąd wezwie mnie na świadka nie odmówię. Dwa lata szarpaniny mają swoją cenę i ktoś musi za to zapłacić.

Pozew zbiorowy jest dobra ideą. Myślę że trzeba  zrobić koło tego dużo hałasu gdy dojdzie do rozprawy przed sądem. Według mnie sprawa jest  wygrana.Z dziką przyjemnością będę choćby na widowni.

Pozdrawiam gorąco wszystkich poszkodowanych

Marek Segit

Odpowiedź do post przez kameleonka , 30-05-2012 10:51
Witam, czy sprawa sie odbyła i wygrał Pan?
Odpowiedź przez lbart , 02-01-2013 11:09

WITAM
Dotychczas składane (przez pojedyncze osoby poszkodowane przez GCP)  zawiadomienia do prokuratury były nieskuteczne - bo prokuratura umarzała postępowanie ze względu na znikomą szkodliwość czynu. Pojedynczy przypadek to sprawa raptem rzędu kilkuset złotych. Myślę, że po sprawie z AmberGold i prokuratura inaczej postrzega tego typu oszustwa.
Złożyłem zawiadomienie do prokuratury w Krakowie we  wrześniu 2012 r. i do zawiadomienia dołączyłem oświadczenia jeszcze kilku osób poszkodowanych, , które zostały przesłuchane w tej sprawie przez policję w swoim miejscu zamieszkania jako pokrzywdzone w sprawie z GCP.

Na podstawie zawiadomienia zostało wszczęte postępowanie - sygn. akt w prokuraturze w Krakowie 1 DS/1118/12.  Prokuratura dołącza do tego postępowania zawiadomienia także  innych  poszkodowanych przez GCP. Zachęcam innych poszkodowanych do składania zawiadomień do prokuratury – najlepiej załączając oświadczenia innych poszkodowanych.

Chodzi o to, żeby  wykazać, że  oszukiwanie klientów? przez GCP ma charakter masowy i zorganizowany, a nie incydentalny. Pomóżmy sobie i ułatwmy działanie prokuraturze. Ponadto zawiadamiając prokuraturę o przestępstwie GCP zyskujemy dodatkowy dowód w sprawie przed sądami cywilnymi.

Nie dajmy się zastraszyć GCP. Niech boją się ci, którzy oszukują.

- poniżej druk zawiadomienia

lbart

Imię Nazwisko                                                                      ....................., ................ r.

adres zamieszkania:

. ............................. .....................

.........................  ...........................

tel.: .............................................

e-mail:

..................................................

Prokuratura Rejonowa

Kraków Nowa Huta

Oś. Stalowe 16D
31-922 Kraków

zawiadomienie o przestępstwie

Wnoszę o wszczęcie postępowania karnego, celem ustalenia kto jest sprawcą:

1.      usiłowania wyłudzenia należności w kwocie .................. zł, której domaga się:

GCP Instytut Doskonalenia Wiedzy Prawno-Ekonomicznej

J. Mosiądz, T. Oliwa Sp.j., KRS: 0000254412

ul. Łowińskiego 7 E, 31-752 Kraków,

NIP: 678-25-48-091

Tel. (12) 379 70 00  Fax (12)379 70 50

e-mail  gcp@poczta.fm

tj czynu karalnego, o którym mowa w art. 13 &1 KK w zw. z art. 286 &1 KK.

Uzasadnienie

W dniu ...................... r. pracownik GCP Instytytut Doskonalenia Wiedzy Prawno-Ekonomicznej ............................................................................................................................
...................................................................................................................................................
...................................................................................................................................................

Dowód  .............................................. - załącznik 1.

Załączników ......... na ................. ark.

....................................................................................

Odpowiedź do post przez hankop , 04-01-2013 13:10
Witam,
pilnie poszukuję osób które mają wygraną sprawę z GCP!!! Potrzebny mi skan orzeczenia/wyroku sądu. Moja rozprawa odbędzie się 22 stycznia. Nie chcę pisać o szczegółach na forum. Proszę o kontakt na maila: hankop@tlen.pl .
Z góry dziękuję!
Odpowiedź do post przez lbart , 14-01-2013 12:02

-          jaka wartość mają wydrukowane logi komputerowe dostarczane przez GCP jako dowód w sprawie? Potwierdzają tyle i tylko tyle: kiedy i kto (jaki adres IP) korzystał z danego serwisu podlegającemu danemu serwerowi. Z pewnością nie mogą być one – szczególnie w formie papierowej – potwierdzeniem zawarcia umowy na odległość. W formie elektronicznej natomiast wymagałyby wykonania ekspertyzy przez biegłego sądowego.  A są to praktycznie wobec braku nagrań rozmów jedyne dowody przedstawiane przez GCP.

-           Poza tym opisy tych wydruków wykonane przez ???????????? są tendencyjne i niewiarygodne. No bo jak można napisać, że ktoś wykonał „świadome klikniecie na przycisk” ? Jaka metodą badawczą analityk (guru komputerowe z GCP) stwierdził, że ktoś kliknął świadomie w przycisk?

Z opracowania autorstwa Macieja Klisia oraz Andrzeja Stelli -Sawickiego pt.: Dowody cyfrowe w postępowaniu karnym – wybrane zagadnienia. Możliwość identyfikacji użytkownika komputera.

cyt.  „Podstawową kwestią jest sposób ich uzyskania i zabezpieczenia, jako że logi - jako dane cyfrowe przechowywane na nośnikach wielokrotnego zapisu - mogą być za pomocą odpowiednich narzędzi modyfikowane i preparowane bez żadnych ograniczeń.

cyt. Z pewnością żadnym wartościowym dowodem nie może być log dostarczony organom ścigania np. przez administratora systemu w postaci wydruku na kartce papieru. Nie można wykluczyć, czy dane nie zostały po prostu sfabrykowane.”

... i  dalej odnośnie właściwości miejscowej sadu, i tym samym nt. klasy  prawników (z GCP) sąd stwierdził  (fragmenty poniżej) co oznacza, ze  sprawy będą nie w Krakowie, ale w miastach gdzie mieszkają oszukani przez GCP.

Pozostaje nam zatem powoływać na świadków pracowników GCP (oszukiwali swoich rozmówców) i zarządzających GCP (oszukiwanie miało charakter zorganizowany). Stawiennictwo świadków obowiązkowe. Niech dojeżdżają do Szczecina. Olsztyna, Gdańska, Torunia itd. I niech mówią prawdę – w jaki sposób oszukiwali klientów.   

Partnerzy