polskieprawo.eu

Nazwa: polskieprawo.eu
Pozew przeciwko: CENTRUM INNOWACJI DLA BIZNESU NAUKI ... DTJ S.C
Rodzaj grupy: Otwarta
Kategoria: Inne
Rodzaj roszczenia: pozew zbiorowy
Opis:

Pozew dotyczy celowego wprowadzania klientów w błąd, co do faktycznie zawieranej przez nich umowy z firmą CENTRUM INNOWACJI DLA BIZNESU I NAUKI POLSKIE PRAWO.EU DTJ S.C. ul. Lubostroń 23/3, 30-383 Kraków, NIP: 6762489238, REGON: 361665116.
Przedstawiciele firmy polskieprawo.eu dzwoniąc do potencjalnego klienta przedstawiają mu swoją ofertę, jako 14 dniową umowę na darmowy dostęp do witryny www.polskieprawo.eu, dzięki któremu klient będzie mógł przetestować użyteczność witryny. W trakcje rozmowy przedstawiciele polskieprawo.eu utwierdzają klienta w przekonaniu, że zawiera on jedynie umowę na 14 dniowy okres próbny. Sugerując przy tym, że sama umowa w przypadku nieprzedłużenia jej przez klienta wygaśnie po 14 dniach i nie będzie powodowała żadnych obciążeń finansowych po stronie klienta.
Jednak faktycznie z klientem zawierana jest umowa na roczny odpłatny dostęp do powyższej witryny, którego koszt wynosi ok. 1200zł z możliwością jej wypowiedzenia do 14 dni. O czym klient dowiaduje się dopiero po zawarciu umowy z „poskieprawo.eu” z wiadomości e-mail.  Firma "polskieprawo" w żaden sposób nie weryfikuje czy powyższy e-mail z informacją o faktycznie zawartej przez klienta umowie dotarł do niego czy np. nie został zatrzymany przez filtr anty spamowy serwera pocztowego.

Spółka "polskieprawo.eu", została założona przez dwóch współwłaścicieli znanej już z podobnych praktyk firmy GCP INSTYTUT DOSKONALENIA WIEDZY PRAWNO EKONOMICZNEJ J MOSIĄDZ T OLIWA D RZĄSA SPÓŁKA JAWNA KRS: 0000254412, NIP: 6782548091, REGON: 351385301.

Na powiązanie obu spółek wskazuje m.in. to, że domena polskieprawo.eu wykorzystywana w swojej działalności przez CENTRUM INNOWACJI DLA BIZNESU I NAUKI POLSKIE PRAWO.EU DTJ S.C. została zarejestrowana przez spółkę INSTYTUT GCP oraz dwaj panowie występujący w obu firmach. Poniżej odpowiedź z bazy CEIDG po wpisaniu danych spółki POLSKIE PRAWO.EU.


Dołącz Członkowie Pliki Forum

Partnerzy