PRAWNET.EU SIPP sp. z o.o.

Nazwa: PRAWNET.EU SIPP sp. z o.o.
Pozew przeciwko: Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp.z o.o.
Rodzaj grupy: Otwarta
Kategoria: Inne
Rodzaj roszczenia: pozew zbiorowy
Opis:

Pozew dotyczy celowego wprowadzania klientów w błąd, co do faktycznie zawieranej przez nich umowy z firmą Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp.z o.o.
31-406 Kraków, Al. 29 Listopada 130/208 Klatka B
NIP: 6783163335

.
Przedstawiciele firmy Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp.z o.o. dzwoniąc do potencjalnego klienta przedstawiają mu swoją ofertę, jako 14 dniową umowę na darmowy dostęp do witryny PRAWNET.EU, dzięki któremu klient będzie mógł przetestować użyteczność witryny. W trakcje rozmowy przedstawiciele Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp.z o.o. utwierdzają klienta w przekonaniu, że zawiera on jedynie umowę na 14 dniowy okres próbny. Sugerując przy tym, że sama umowa w przypadku nieprzedłużenia jej przez klienta wygaśnie po 14 dniach i nie będzie powodowała żadnych obciążeń finansowych po stronie klienta.
Jednak faktycznie z klientem zawierana jest umowa na roczny odpłatny dostęp do powyższej witryny, którego koszt miesięczny  wynosi ok. 1 474,77 zł z możliwością jej wypowiedzenia do 14 dni. O czym klient dowiaduje się dopiero po zawarciu umowy z Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp.z o.o. z wiadomości e-mail.  Firma Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp.z o.o. w żaden sposób nie weryfikuje czy powyższy e-mail z informacją o faktycznie zawartej przez klienta umowie dotarł do niego czy np. nie został zatrzymany przez filtr anty spamowy serwera pocztowego.

Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp.z o.o., została założona przez Dariusza Aleksandra Rząsę znanego już z podobnych praktyk firmy GCP INSTYTUT DOSKONALENIA WIEDZY PRAWNO EKONOMICZNEJ J MOSIĄDZ T OLIWA D RZĄSA SPÓŁKA JAWNA KRS: 0000254412, NIP: 6782548091, REGON: 351385301 oraz CENTRUM INNOWACJI DLA BIZNESU I NAUKI POLSKIE PRAWO.EU DTJ S.C. ul. Lubostroń 23/3, 30-383 Kraków, NIP: 6762489238, REGON: 361665116.

Na powiązanie wszystkich spółek wskazuje m.in. to, że domena polskieprawo.eu wykorzystywana w swojej działalności przez CENTRUM INNOWACJI DLA BIZNESU I NAUKI POLSKIE PRAWO.EU DTJ S.C. została zarejestrowana przez spółkę INSTYTUT GCP oraz dwaj panowie występujący w obu firmach. Poniżej odpowiedź z bazy KRS po wpisaniu danych spółki Serwis Informacyjny Polskiego Prawa Sp.z o.o.


Dołącz Członkowie Pliki Forum

Partnerzy